Polisa na życie – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Co jest w składzie ubezpieczenia na życie?

Całe życie się staramy zapewnić swoim bliskim poziom odpowiedni życia. Wiadomo, że ciężko pracujemy, dajemy z siebie wszystko co mogliśmy, aż tu nagle zdarza się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Co wtedy? Co z naszą rodziną? Co z naszymi dziećmi? Jest to problem, który dotyczyć może w zasadzie każdego z nas. Co dalej? Rozwiązaniem możemy być Generali ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie to pomoże nam zachować finansowy komfort w razie wypadku nieszczęśliwego. Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie oraz dlaczego warto to w ogóle zrobić?

Ubezpieczenie na życie ma na celu finansową ochronę ubezpieczonego w przypadku jakiejś poważnej choroby czy też uszczerbku trwałego na zdrowiu. Należy także podkreślić, że polisa na życie chroni także osoby najbliższe ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Wyobraźmy sobie sytuację, w której jako jedyna pracująca osoba w rodzinie zostajemy sparaliżowani. Z pewnością byłoby to dosyć ciężkie doświadczenie. Jednak nie jest to jeszcze koniec świata. Wypłata odszkodowania pomoże na pewno w leczeniu oraz zapewni środki do życia. Dając nam tym samym czas na dostosowanie się do całkiem nowej sytuacji.

Musimy założyć jeszcze gorszych scenariusz. Chodzi o sytuację, w której ginie w wypadku mąż czy też żona. Poza sporym bólem oraz także emocjonalną stratą okazuje się nagle, że ze swojej własnej kieszeni musimy pokryć wszelkie koszty związane z pogrzebem. Oprócz tego wydatku niespodziewanego pozostają jeszcze bieżące sprawy. Mowa o dzieciach do utrzymania, spłacie rat kredytu na dom czy też innego rodzaju opłaty comiesięczne. W takich właśnie przypadkach jest niezastąpione wcześniej ubezpieczenie na życie, w którego ramach nastąpi właśnie wypłata świadczenia.

Czy możemy posiadać na życie kilka polis?

Wydawać się może, że im posiadamy więcej polis, tym lepiej. Jednak w praktyce to już bywa różnie. Do samej kwestii ubezpieczeń podchodzić należy z rozsądkiem oraz patrzeć na samą jakość oraz także sam zakres ochrony, a nie na samą ilość. Zasada jest niezmiernie prosta. Możemy kupować dokładnie tyle polis, ile chcemy, aby raty miesięczne mogą się w naszym wypadku okazać jednak nie do przeskoczenia.

Na pewno nie opłaca się posiadać kilku polis mieszkaniowych czy też komunikacyjnych, ponieważ w razie jakiegoś wypadku i tak nie otrzymamy odszkodowania, które będzie przekraczało wysokość przez nas poniesionych wydatków. Na majątkowych ubezpieczeniach nie można niestety zarobić. Ich celem jest przede wszystkim samo pokrycie szkód.