Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia mieszkania?

Odpowiedni zakres ubezpieczenia

Wielu osobom zależy głównie na ubezpieczeniu w razie ewentualnego zalania. Takie mamy dane. Poniżej wypiszemy kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przy zakupie polisy. Dom na pewno powinien być miejscem najbezpieczniejszym na całym świecie. Dlatego też warto wybrać takie ubezpieczenie, które nas ochroni przed szkodami najczęstszymi oraz zapewni komfort maksymalny. Dzisiaj możemy wygodnie ubezpieczyć mieszkanie Generali online i to bez wychodzenia z domu. Jednak najpierw sprawdźmy, o czym warto pamiętać zanim podejmiemy decyzję.

Zalanie oraz z nim związane problemu mogą się okazać tematem rzeką. Wystarczy, że wspomnimy, że zniszczenie wywołane wodą należy do zgłaszanych najczęściej ubezpieczeniowych szkód. Na ochronę pełną w przypadku zalania dopiero możemy liczyć, kiedy uwzględnimy przeróżne przypadku. Najczęstsze przyczyny zalania mieszkania to na pewno awaria sprzętów domowych lub też instalacji wodnych i kanalizacyjnych u nas, jak i także u naszego sąsiada.

Jeśli nasze mieszkanie się znajduje na ostatnim piętrze, to niestety grozi nam zalanie wodą z opadów. A może mieszkamy na południu naszego kraju – regionie szczególnie zagrożonym powodziami? Koniecznie powinniśmy uwzględnić to przy samym wyborze polisy. W tym przypadku woda wodzie jest i będzie nierówna.

Poszukiwanie przyczyn szkody oraz OC w prywatnym życiu

Czasami od razu doskonale wiemy, kto odpowiada za zalanie naszego mieszkania. Warto sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie pokrywa koszty poszukiwania przyczyny szkody. W przypadku tym będziemy mogli liczyć na specjalistów, którzy to znajdą samo źródło usterki, a następnie się zajmą jej naprawą.

Wiesz już, że to jednak nie Ty zawiniłeś? W takowej sytuacji niektórzy się zastanawiają, gdzie dokładnie zgłosić zalanie mieszkania przez sąsiada? W przypadku tym koszt naprawy zniszczeń pokryje w stu procentach ubezpieczyciel naszego sąsiada. Jednak gdyby nasz sąsiad nie był ubezpieczony, to odszkodowanie nam wypłaci Generali.

Musimy na pewno wiedzieć, że niedoubezpieczenie naszej nieruchomości może mieć niezwykle przykre konsekwencje. Zastanawiasz się, czym jest suma ubezpieczenia oraz jak ją w ogóle obliczyć? W przypadku majątkowych ubezpieczeń jest to kwota maksymalna odszkodowania, którą ubezpieczyciel się zgadza wypłacić w związku z samą szkodą. Wydaje się to oczywiste. Warto także poradzić się w tym zakresie agenta ubezpieczeniowego.